Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2019-2022

Do kolejnego etapu konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” zakwalifikowano wstępnie 21 firm, spośród blisko 140 zgłoszonych podmiotów. 31 marca br. w gnieźnieńskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, odbyło się kolejne posiedzenie kapituły konkursu, którego celem jest docenienie najlepszych przedsiębiorców powiatu.

Spotkaniu przewodniczył Starszy Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie Piotr Gróźniak. Kapituła dokonała ostatecznej weryfikacji nadesłanych zgłoszeń. Na posiedzeniu przyjęto również harmonogram dalszych działań, w tym między innymi plan wizytacji rywalizujących w konkursie firm. To ten etap, który zainaugurowany zostanie już 11 kwietnia, zadecyduje o kształcie ostatecznej listy nagrodzonych przedsiębiorstw. Konkurs zwieńczy gala finałowa, połączona z balem laureatów, która odbędzie się w czerwcu br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Piotra Gruszczyńskiego oraz  Starszego Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie Piotra Gróźniaka. W kapitule zasiadają przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, Inspektoratu ZUS w Gnieźnie, Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oddziału Gniezno, Wielkopolskiej Izby Gospodarczej, Federacji Konsumentów w Gnieźnie oraz reprezentanci banków: PKO Banku Polskiego i Santander Bank Polska, a także złoci laureaci, czyli trzykrotni zdobywcy najwyższych laurów w trzech różnych kategoriach w dotychczasowych dziewięciu edycjach konkursu.