Uroczystość 600-lecia Gnieźnieńskiego Rzemiosła Cechowego

W piątek 24 września obchodziliśmy jubileusz 600-lecia Gnieźnieńskiego Rzemiosła Cechowego. Rzemieślnicy, zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie uczestniczyli we Mszy Św. sprawowanej w kościele Św. Trójcy w Gnieźnie (Fara), a następnie wzięli udział w akademii poświęconej wspaniałej historii Gnieźnieńskiego Rzemiosła.

Najwyższym odznaczeniem za wybitne zasługi dla rzemiosła na uroczystości odznaczono Kordzikiem Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, Senatora Pawła Arndta oraz Andrzeja Mikołajczaka.

Honorową Odznakę Rzemiosła wręczono Eugeniuszowi Pawlikowskiemu.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy!!!

W sobotę 25 września w Gnieźnie na ul. Rzeźnickiej odbył się Festyn Rzemieślniczy organizowany przez Cech Gnieźnieński oraz społeczność Cechowej Szkoły Rzemieślniczej. Rzemieślnicy prezentowali swój zawód.

Na festynie można było zwiedzić wystawę poświęconej Dzieje Rzemiosła, która dostępna jest w Starym Ratuszu.

W tym tygodniu odbywają się także warsztaty w Starym Ratuszu dla uczniów szkół podstawowych, które mają na celu zapoznanie uczniów z rzemiosłem.

Galeria zdjęć z uroczystości

Zdjęcia z festynu: